سامانه مانیتورینگ تجهیزات پست های برق (CAM)

مانیتورینگ پست های برق- مانیتورینگ تحت شبکه

 

مشخصات محصول :

 
  • قابل نصب برای تمامی پست های های برق سراسر کشور
  • سنجش لحظه ای دما،دود و صدای غیر متعارف
  • امکان بررسی و مشاهده حضور افراد مرتبط و غیر مرتبط در استفاده از آن فیدرخانه
  • ارسال اطلاعات بصورت وایرلس Wifi و استانداردهای Ethernet.11b و IP Base و پروتکل های SNMP، MODBUS و IEC-104
  • دارای پنل SMS
  • امكان تشخيص عيب در سنسورها و اعلام به سرور محلی و مرکزی
  • عدم نويز پذيري در محيط HV
  • اتصال به نرم افزارهای مانیتورینگ ZABBIX، SolarWinds، PRTG و ….
 

کاتالوگ محصول

سفارش محصول

 

CAM Web Config

مانیتورینگ پست های برق -مانیتورینگ تحت شبکه

ثبت لحظه ای دود و صدا

مانیتورینگ پست های برق- مانیتورینگ تحت شبکه

ثبت لحظه ای دما و رطوبت

 

نشانه گر لیست تارا تکمانیتورینگ پست های برق (Critical Asset Monitoring (CAM اقدام بنیادی با رویکرد حفظ ایمنی و امنیت در صنعت توزیع انرژی کشور !!!

 

پست های برق، اهداف و چالش ها

 

تولید، انتقال و توزیع  برق جز دغدغه های اصلی مدیران این صنعت بوده و همواره سعی نموده اند با استفاده از روش های جدید، هزینه تولید را کاهش و کیفیت توزیع را افزایش دهند. کیفیت توزیع در گرو عملکرد صحیح پست های فشار قوی قرار دارد. لذا مانیتورینگ پست های برق برای تضمین عملکرد صحیح آن اجتناب ناپذیر است. این مانیتورینگ بر اساس کنترل پارامتر شرایط محیطی پست های برق شامل به صورت پیش فرض برای کنترل دود؛ دما، رطوبت، صدا تعبیه شده است. این سیستم باید قابلیت توسعه برای مانیتورینگ تحت شبکه برای هر پارامتر مدنظر دیگر  به صورت آنلاین را داشته باشد.

 

از سوی دیگر، با توجه به افزایش مصرف کننده های انرژی، شاهد وقوع اتفاقاتی شامل آتش سوزی، قطعی برق و پیامد آن وقوع خسارات مالی و جانی جبران ناپذیری بوده ایم.  افزایش دمای فیدرها، خرابی موتورهای بریکر و سرقت (خرابکاری) از جمله دلایل اصلی این قطعی ها  بوده است. لذا مدیریت تجهیزات پست های برق  و کنترل عملکرد و شرایط آنها یک نیاز اساسی برای صنعت توزیع و تضمین کننده  یک سیستم برق مطمئن و امن است. با توجه به افزایش محدودیت های اقتصادی ، تلاش روزافزونی برای بهبود و ارتقاء روشها ، رویکردها و تجهیزات پایش پست های برق در حال انجام است.

 

حفظ ایمنی در شبکه توزیع برق با (Critical Asset Monitoring (CAM !!!

 

با توجه به لزوم مانیتورینگ پست های برق و اهمیت امنیتی و اقتصادی این امر شرکت داده پرداز تاراتک شرق، طراحی، ساخت وراه اندازي سامانه مانیتورینگ با نام اختصاری CAM را دستور کار خود قرار داد. CAM به منظور پایش مستمر دما، دود و صدای غیرمتعارف در فیدرهای 20kV پست‌های انتقال و فوق توزیع پیاده سازی شده است. این پیاده سازی در بستر شبکه و مبتنی بر اینترنت اشیا (IOT) صورت گرفته است. لذا مانیتورینگ تحت شبکه به پست های برق اجازه منطقه بندی در سطح شهری، منطقه ای ، استانی و کشوری را می دهد. لذا به این طریق هر لحظه از جزییات پارامترهای محیطی پست های برق آگاه میشوند. این امر هرچه بیشتر در راستای تحقق هوشمند سازی پست برق خواهد بود. هوشمند سازی پست برق منجر به کنترل تمام پارامترها به صورت انلاین و لحظه ای خواهد شد و این در راستا تحقق دولت الکترونیک خواهد شد.

 

 

از طرفی، با توجه به افزایش سرقت کابل و موارد امنیتی جهت خرابکاری در مراکز مهم از جمله مراکز توزیع، کنترل تردد افراد در این سامانه تعبیه  شده است.  مشاهده زمان حضور افراد مجاز و غیر مجاز ، پيشگيري ازخسارت تحمیلی به تجهیزات و امنیت فیزیکی پست‌ها  از مهمترین امکانات سامانه پایش پست های برق به شمار می رود. بنابراین با تجهیز پست های برق به سامانه پایش آنلاین گام بلندی در جهت افزایش ایمنی پست برق بر داشته ایم

Technical Specifications

240V Power Supply DC & AC
3AInput Fuse Current
2WPower Consumption

0.4A

12V Out Current

0.2A

5V Out Current
2ARelay Current -12VDC
5VGPIO Input Voltage

-40~125 °C

Operating Free Air Temperature

نمونه اجرا شده

برق منطقه ای خراسان رضوی

برق منطقه ای خوزستان

مشتریان این محصول

برق-منطقه-ای-مازندران
شرکت-توانیر-لوگو
برق-منطقه-ای-خراسان-لوگو
برق-منطقای-خوزستان

ویدیوها مرتبط