سامانه پایش وضعیت آتش نشان (SAFE)

 

مشخصات محصول :

 
  • ثبت اطلاعات فردی آتش نشان های حاضر در عملیات و تجهیزات متصل به آنها
  • نمایش دو بعدی و سه بعدی اطلاعات مکانی همه اتش نشانهای متصل به سیستم
  • مانیتورینگ جامع عملیات توسط واحد کنترل مرکزی
  • دقت بالا ( کمتر از یک متر خطا )
  • امکان ثبت درخواست کمک از هر اتش نشان
  • نمایش وضعیت ذخیره باتری برای تجهیزات هر اتش نشان
  •  نمایش وضعیت جسمانی آتش نشانها نظیر ضربان قلب، دمای بدن، سطح اکسیژن خون و ….
  • ردیابی لحظه ای آتش نشان براساس نقشه مکان
 
 

کاتالوگ محصول

سفارش محصول

 

جزییات SAFE

سامانه ردیابی و پایش سلامت
سامانه ردیابی و پایش سلامت

نشانه گر لیست تارا تکسامانه ردیابی و پایش سلامت آتش نشان بهترین راهکار برای جلوگیری از وقوع فاجعه هایی نظیر پلاسکو

 

ردیابی آتش نشان ها، اهداف و چالش ها

 

آتش نشان، مردان و زنان شجاعی که برای نجات جان دیگران حتی از فدا کردن جان خود دریغ نمی کنند. وقوع حوادث غم انگیزی همچون پلاسکو روایت گر این شجاعت است. شرایط شغلی آن ها به گونه ای است که به مراقبت و محافظت بیشتری نسبت به سایر افراد نیازمند هستند تا برای اعزام به ماموریت های خود امنیت جانی بیشتری داشته باشند. عدم توانایی در ردیابی و مکان یابی هوشمند آتش نشانان در زمان انجام عملیات اطفاء حریق از مشکلاتی ست که همواره سازمان آتش نشانی با آن روبرو بوده و به عنوان یک اولویت مهم شناسایی می شود. بنابراین سامانه ردیابی و پایش سلامت لحظه ای آتش نشان در هنگام وقوع حادثه از جمله راه حل پیش روی ماست که با چالش هایی تا امروز روبرو بوده است.

دود باعث می شود که فناوری های ردیابی مبتنی بر لیزر و بینایی بی فایده باشند ، در حالی که گرما و شعله های آتش به دستگاه های نظارت از پیش نصب شده آسیب جدی وارد می کند. امروزه کاربرد GPS در زندگی معمولی همه افراد نقش پررنگی دارد اما این تکنولوژی کاربردی برای برخی از مشاغل در شرایط خاص یک گزینه مناسب نیست. زیرا این قادر به موقعیت یابی در فضای سربسته (Indoor) نیست.

یکی دیگر از محدودیت های پیش رو ، نیاز به سرعت است ، وقتی آتش نشانان به صحنه می رسند ، وقت کافی برای استفاده از فناوری پیچیده ندارند. بنابراین، آنچه آتش نشان ها برای افزایش ایمنی جانی به آن احتیاج دارند سیستمی است که آنها را در داخل سازه های شعله ور بدون اطلاع قبلی از نقشه طبقه ساختمان ردیابی می کند .

 

 

موقعیت یابی هوشمند آتش نشان با SAFE، ابزاری ضروری برای محافظت از جان آتش‌نشانان

 

شرکت دانش بنیان داده پرداز تاراتک شرق، در حال توسعه یک سامانه ردیابی و پایش سلامت برای مانیتورینگ آتش نشانان در داخل سازه های در حال سوختن است. دستیار هوشمند آتش نشان (SAFE) سیستم پیمایش موقعیت مکانی و گزارش وضعیت جسمانی آتش نشان هاست که با ارسال پیوسته اطلاعات در بستر رادیویی، مسیر حرکت را روی نقشه های دوبعدی و سه بعدی ترسیم و تیم فرماندهی عملیات را برای اطلاع از آنچه که آتش نشانان با آن روبرو هستند، راهنمایی میکند.

 

 محققان ما قصد دارند با تجهیز لباس آتش نشان به سیستم مانیتورینگ، آتش نشان ها را در هر لحظه ردیابی کنند و علائم حیاتی را مورد بررسی قرار دهند. سیگنال ها از واحد ردیاب موقعیت (IMU) و دست بند هوشمند به واحد رادیویی نصب شده روی سینه آتش نشان هدایت می شوند. سپس این داده ها به تیم عملیاتی مستقر در ماشین آتش نشان (Gateway) منتقل می شود و آنچه که آتش نشانان با آن روبرو هستند را کنترل می کند. سامانه ردیاب و  پایش سلامت SAFE اولین سیستم موقعیت یاب هوشمند ساخته متخصصان داخلی کشور است.

 

نمونه اجرا شده

مشتریان این محصول

سازمان-آتش-نشانی-و-خدمات-ایمنی
شهرداری مشهد