رونمایی از بخاری هوشمند گاز سوز با حضور استان دار خراسان رضوی

رونمایی از بخاری هوشمند گاز سوز با حضور استان دار خراسان رضوی

رونمایی از بخاری هوشمند گاز سوز با حضور استاندار خراسان رضوی (سردار نظری)

 

 به نقل از خبرگزاری ایرنا :

 

 نخستین بخاری هوشمند و بدون دودکش  طی مراسمی در یکی از واحدهای تولیدی جاده مشهد – قوچان رونمایی شد.

 

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در این مراسم گفت: بخاری گازسوز هوشمند و بدون دودکش با همکاری مشترک هلدینگ سرمایه‌گذاری “راه نو” و شرکت دانش بنیان داده پرداز “تارا تک شرق” در مجموعه صنعتی توانکاران ساخته شده است.

جواد خزائی افزود: این بخاری با سیستم الکترونیکی هوشمند، کاهش چشمگیر مصرف گاز تا ۴۰ درصد، گرمایش ایمن، امکان زمان‌بندی عملکرد، راندمان حرارتی زیاد، تولید نکردن گازهای سمی احتراق و سازگار با برق ۲۲۰ ولت به مرحله تولید رسیده است.

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی نیز در گفتگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به فعالیت بیش از ۳۰۰ شرکت دانش بنیان در این استان گفت: ۱۹ واحد تولیدی لوازم خانگی در خراسان رضوی ظرفیت تولید بخاری گازسوز دارند که سالانه می توانند ۴۲۶ هزار دستگاه بخاری گازسوز تولید کنند.

ابراهیم ناصری افزود: واحد صنعتی تولید کننده این بخاری هوشمند از تسهیلات صندوق شکوفایی و نوآوری و همچنین حمایتهای مالی شرکت گاز برای تولید انبوه این محصول بهره خواهد گرفت. 

رییس امور پژوهش و فناوری شرکت گاز خراسان رضوی نیز پیش از این به خبرنگار ایرنا گفته بود: حدود ۵۰ درصد مشترکان گاز استان از بخاری‌های گازسوز استفاده می‌کنند و بازده بخاریهای مورد استفاده آنان حداکثر ۶۵ درصد و رتبه انرژی آنها پایین است.

حمیدرضا افشون افزود: رتبه های انرژی A تا G برای میزان مصرف انرژی بخاریهای گازسوز در نظر گرفته می‌شود که بالاترین رتبه A می‌باشد و حداکثر بازده رتبه A انرژی ۸۶ درصد است و تنها می‌توان با جایگزین کردن بخاریهای گازسوز دارای رتبه انرژی بالا در میزان مصرف گاز صرفه جویی کرد.

وی ادامه داد: بخاریهای مورد استفاده در بخش خانگی اغلب از رتبه های پایین انرژی برخوردار هستند و برای صرفه جویی در مصرف گاز باید ساخت بخاریهای گازسوز با رتبه انرژی A در دستور کار تولیدکنندگان قرار گیرد.

رییس امور پژوهش و فناوری شرکت گاز خراسان رضوی با بیان اینکه شورای اقتصاد به تازگی جایگزینی بخاری با رتبه انرژی A را به تصویب رسانده است گفت: در صورت جایگزین کردن این بخاریها صرفه جویی در مصرف گاز طی زمستان به ۲۰ درصد می‌رسد که در کل کشور عدد قابل توجهی است.

وی افزود: بازده هیچ بخاری ۱۰۰ درصد نیست و حتی بازده اجاقهای خوب گاز نیز حدود ۶۰ درصد است

slide-8502766
slide-903bd50
slide-701832c
slide-28ee229
slide-a98b304
slide-2595284
slide-b2ca88b

 

بخاری هوشمند گاز سوز کم مصرف

 

شرکت دانش بنیان تاراتک شرق طی همکاری مشترک با شرکت توانکاران خراسان موفق به تولید بخاری هوشمند گاز شده است .  با توجه به اینکه اکثر بخاری فعلی استفاده در کشور با رده انرژی F هدر رفت بسیار زیاد انرژی را به دنبال دارد . لذا، این محصول قابلیت جایگزینی بخاری های فعلی را در سراسر کشور دارد. بخاری هوشمند با بازده بالا انرژی کمی مصرف میکند و می تواند در فصل زمستان با کاهش هدر رفت انرژی کمک شایانی در مصرف انرژی را داشته باشد. از جمله ویژگی های این محصول عبارتند از:

 

  • سیستم الکترونیکی هوشمند
  • کاهش چشمگیر مصرف گاز
  • دوستدار محیط زیست
  • گرمایش ایمن
  • امکان زمانبندی عملکرد
  • راندمان حرارتی بالا
  • سازگار با برق 220 ولت

 

2/5 - (4 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.