سامانه مانیتورینگ جوشکاری ترمیت (e-Weld)

مانیتورینگ جوشکاری ترمیت
مانیتورینگ جوشکاری ترمیت

 

مشخصات محصول :

 
 • برنامه ریزی شده برای همه پارامترهای فرآیند جوشکاری ترمیت  
 • اندازه گیری و ثبت مطمئن و دقیق فرآیند جوشکاری
 • مقاوم و کم حجم بدون قطعات متحرک
 • کالیبراسیون
 • امکان دانلود داده ها برای ایجاد سوابق جوشکاری و گزارشات خاص مشتری
 • نظارت بر روند جوشکاری: زمان پیش گرمایش ، فشار گاز ، دمای گاز ، زمان بهره برداری
 • پیش گرمایش کافی برای همجوشی کامل انتهای ریل
 • دارای نسخه سازگار با موبایل و وب
 

کاتالوگ محصول

سفارش محصول

 

3/5 – (2 امتیاز)
مانیتورینگ جوشکاری ترمیت

 

اطلاعات ورودی:

 

 • USB : پارامترهای فرآیند جوشکاری
 • GPS : مختصات، زمان، تاریخ
 • بارکد خوان: مواد مصرفی جوشکاری (اطلاعات ریل) اطلاعات جوشکار (آپشن ها)
 • برچسب مغناطیسی: اطلاعات جوشکار – مهارت ها ، مجوزها ، کارفرما
 • صفحه لمسی: جزئیات ریل، محل / موقعیت جوش ،

 

نشانه گر لیست تارا تکسامانه مانیتورینگ جوشکاری ترمیت ، توسعه پایدار و مقرون به صرفه خطوط ریلی کشور

 

توسعه ریلی،اهداف و چالش ها

 

حمل و نقل ریلی عضو جدایی ناپذیر در توسعه پایدار در عرصه های مختلف به شمار می رود.  مزایا نسبی این  سیستم منجر شده تا در اکثر کشورهای توسعه یافته، مسیر ریلی  به یک مکانیزم مهم و کارآمد در حوزه حمل نقل تبدیل شود. بنابراین با توجه به موقعیت استراتژیک کشور در منطقه، گسترش و پیشرفت سيستم حمل و نقل ريلي نقش به سزایی در توسعه اقتصادي، اجتماعي و زیست محیطی خواهد داشت. یکی از نکات حایز اهمیت در حمل نقل ریلی حفظ پیوستگی مسیر ریلی است که اهمیت تعمیر و نگه داری مسیر ریلی را نشان می دهد. از طرفی گسترش منطقه تحت پوشش ناوگان حمل و نقل ریلی جز چشم اندازهای اصلی کشور قرار دارد بنابراین ساخت مسیر ریلی با روش های مقرون به صرفه اقتصادی و در سریعترین زمان ممکن جز دغدغه های اصلی سازمان راه آهن قرار دارد.

 

جوشکاری جرقه ای سربه سر، جوشکاری با گاز فشاری،جوشکاری با قوس الکتریکی و جوشکاری ترمیت چهار روش برای جوشکاری ریل های قطار است. در حال حاضر، از روش های جوش کاری جرقه ای سر به سر و ترمیت به صورت گسترده و از روش های جوشکاری گازی فشاری و قوس الکتریکی به صورت محدود استفاده می شود. جوشکاری ترمیت  ریل راه آهن دارای ویژگی های مثل تجهیزات ساده ، بهره برداری راحت ، هزینه کم تولید ، ظاهر خوب مفاصل و مدت زمان کوتاه است. روش جوشکاری ریل راه آهن به روش ترمیت به ویژه برای تعمیر ریل فولادی شکسته مناسب است. آنچه که باعث افزایش کیفیت جوشکاری به روش ترمیت است کنترل پارامترهای فرایند جوشکاری است . بنابراین سامانه مانیتورینگ جوشکاری ترمیت از الزامات افزایش کیفیت و توسعه سریع خطوط ریلی به شمار می رود.

 

سامانه مانیتورینگ جوشکاری ترمیت، افزایش چند برابری کیفیت فرآیند جوشکاری

 

احداث خطوط راه آهن و مترو در کشور ما در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است و تلاش های زیادی نیز در راستای ارتقای کیفی و کمی خطوط ریلی در نقاط مختلف کشور انجام می شود. سامانه کنترل جوشکاری ترمیت هوشمند، در راستا ارتقا سطح جوشکاری خطوط ریلی طراحی وتولید شد.
سامانه کنترل هوشمند فرآیند جوشکاری، ابزاری کاملاً مناسب برای استفاده در تمام فرآیندهای جوشکاری Alumino- Thermic طراحی شده اند و جایگزین فشار سنج های آنالوگ فعلی می باشد. هدف آن کمک به جوشکار در کنترل فرآیند جوشکاری و نظارت بر عملکرد در طول پیش گرمایش است. شرکت تاراتک شرق با توسعه این سامانه گامی بلند در توسعه هرچه بیشتر مسیر ریلی کشور برداشته است.

 

در انجام عملیات جوشکاری مدت انجام عملیات، فشار گازهای اکسیژن و ارگون، دمای ریل هنگام انجام عملیات و… در ایجاد جوشکاری بی نقص نقش مهمی ایفا می کنند.این محصول که به صورت یک کیف پرتابل صنعتی طراحی شده با بررسی عوامل فوق زمان شروع و مدت زمان انجام عملیات را تعیین و مدیریت می کند.در این محصول کاربر با در اختیار داشتن اپلیکیشن اندرویدی قادر است پروفایلی به صورت شخصی تعیین و عملیات را رصد کند. این نرم افزار داده های وارد شده را ذخیره و برای ثبت به پایگاه داده ارسال میکند.

پیش از این نمونه خارجی این محصول در دست استفاده بوده که علاوه بر قیمت بالای فروش از خدمات تعمیر و نگهداری بی بهره است. دستگاه جوشکاری ترمیت هوشمند علاوه اینکه جایگزین نمونه خارجیاحداث خطوط راه آهن و مترو در کشور ما در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است و تلاش های زیادی نیز در راستای ارتقای کیفی و کمی خطوط ریلی در نقاط مختلف کشور انجام می شود. سامانه جوشکاری ترمیت هوشمند، در راستا ارتقا سطح جوشکاری خطوط ریلی طراحی و تولید شد.

Technical Specifications
>100B,±0.05B     Pressure Measurement 
>80 deg C ±0.5 deg CTemperature Measurement
12VDCOperating Voltage
2000 WeldMax Data Storage
7.8 kg (excl hoses)Weight
350*300*150 mmDimensions

نمونه اجرا شده

مشتریان این محصول

راه-آهن-جمهوری-اسلامی-ایران
ریل-صنعت-کاران